ZŠ a MŠ T.G.Masaryka Rouchovany
Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Rouchovany

Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Rouchovany, 675 57 Rouchovany 131  je plně organizovanou školou, jejím zřizovatelem je Obec Rouchovany.

Škola má právní subjektivitu od roku 1993, do sítě škol byla zařazena v roce 1996. Od roku 2003 je pod právní subjektivitu ZŠ začleněna rovněž MŠ. V roce 2006 byl změněn původní název škola "Základní škola T. G. Masaryka Rouchovany, okres Třebíč" na nový název "Základní škola a Mateřská škola T. G. Masaryka Rouchovany".

Škola je spádovou školou pro okolní obce - Šemíkovice, Přešovice, Radkovice a Rešice.
Do školy dojíždějí také žáci z Tavíkovic.

Ve školním roce 2017/2018 se v  základní škole vzdělává 118 žáků, mateřskou školu navštěvuje 50 dětí.
V ZŠ je 9 tříd /v každém ročníku jedna třída/, v MŠ jsou děti rozděleny do dvou tříd.

Při ZŠ a MŠ pracuje Spolek rodičů v čele s předsedkyní Radomírou Ludvíkovou.
Odkaz: Spolek rodičů při ZŠ a MŠ T.G. Masaryka Rouchovany, z.s.

Při základní škole byla v roce 2006 zřízena Školská rada, jejíž předsedkyní je v současné době Mgr. Ludmila Fialová.

Funkci ředitelky školy vykonává od roku 2004 ing. Jana Mittnerová, emailová adresa: jana.mittnerova@zsrouchovany.cz
Informace o škole lze najít na webových stránkách: www.zsrouchovany.cz.
Rozpočet na rok 2017 k nahlédnutí zde.
Rozpočet na rok 2018 k nahlédnutí zde.
Návrh rozpočtu na rok 2019, 2020 k nahlédnutí zde.
ŠVP k nahlédnutí v ředitelně.